wtorek, 20 stycznia 2015

Wasted Time (?)

Życie jest takie, że codziennie przezywamy zawody. Mniejsze lub większe rozczarowania czają się na nas za każdym rogiem. Każdy z nasz ponosi porażki. Wiele rzeczy się nie udaje. Ale... no własnie jest pewne "ale", które może rozchmurzyć ten ponury obraz, który przed chwilą "namalowałam".

"Porażka" jest terminem dość subiektywnym. Wiadomo, dla jednej osoby pewna rzecz będzie sukcesem, dla innej niewypałem. Zależy od sytuacji. I naszego podejścia! To czy jakieś wydarzenie będzie dla nas "klęską" zależy od tego jak podejdziemy do sprawy. Czasem nie warto się rozczulać nad sobą, tylko wyciągnąć wnioski. Powinniśmy uczyć się na błędach, żeby w przyszłości nie popełniać ich więcej. A jeśli niczym Ania z Zielonego Wzgórza wciąż popełniamy nowe? To nic, czerpmy z tego korzyści, obserwujmy swoje działania, myślmy! Wciąż zdobywamy nowe doświadczenia :)

Osobiście miałam taki czas, w którym się nad sobą załamywałam i byłam niezadowolona z siebie. M.in. z powodu olimpiady geograficznej (tak.. to było dla mnie bardzo ważne). Miałam o tyle dobrze, że zaczęłam w 2 klasie i wciąż miałam czas. W końcu się pozbierałam i się udało!
Poza tym wszystko sprowadza się do tego by umieć spojrzeć na świat okiem optymisty z dozą realizmu.
"Uciekł mi dzisiaj tramwaj" - nie szkodzi! Przejdę się :) "Mam daleko do domu?" No to poczekam na przystanku i poczytam książkę, odrobię pracę domową, zyskam trochę czasu dla siebie!

Żeby nie było tylko tak "dydaktycznie" dodaję rysunek nawiązujący do tematu.
Nie wiem czy pamiętacie jedną z moich postaci, którą jest Amy. Jeśli przeczytacie opis, który zamieściłam w pierwszym poście pod jej rysunkiem, można zauważyć, zę gryzie się to troche z poniższym wizerunkiem. Otóż, Amy nie od zawsze pałała miłością do całego świata. Miała w swoim życiu wiele problemów i kłopotliwych sytuacji. Nie była zadowolona z tego, co robi, miała poczucie zmarnowanego czasu. Ale potem spotkało ją coś, co postawiło ją na nogi. Wzięła się za siebie. Odnalazła pasję i przestała narzekać!

I taki oto jest przekaz dzisiejszego postu: Mniej narzekajmy, więcej działajmy :)

1 komentarz:

 1. I am not sure where you are getting your info, but great topic.
  I needs to spend some time learning much more or understanding more.
  Thanks for excellent information I was looking for this
  information for my mission.

  Feel free to surf to my page ... http://domyessaysonline.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Podoba Ci się post? Masz jakieś pytania? A może chcesz wyrazić niezadowolenie? Pisz śmiało!